Rubriky
Nezařazené

Konferenční stolek je stálou nezbytností každého obývacího pokoje

Přece jenom po náročném dni stále potřebujeme mít kam odložit sklenici s vínem, ovladač od televize či snad zmožené nohy…

Současný hit konferenčních stolků

Mezi obrovskou módu konferenčních stolků patří nadrozměrné taburety, které by najednou pojaly i tři až čtyři lidi. Ty jsou zhotoveny povětšinou ze stejného materiálu jako zbylá pohovka v obýváku, ale stejně snadno si můžete vybrat ryze originální designérský a kontrastní kousek v poměru k pohovce.

Oblíbené jsou kožené prošívané taburety na dřevěných nožkách, které působí opravdu honosně. Ačkoli se vám to možná zdá nepředstavitelné, odkládá se na ně v současné době podnos například s šálkem dobré kávy. No a stejně snadno si vedle takového podnosu můžete na taburet sednout vy, aniž by na to nebylo místo. U těchto druhů taburetů, a to ať už kožených nebo čalouněných, povětšinou obdélníkového nebo čtvercového tvaru, počítejte s plácnutím se přes kapsu.

Alternativy „co dům dal“

Stejně luxusně však působí i originální nápady konferenčních stolků, figurujících jako recyklační prvek. Tak je to mu například v případě konferenčního stolku z palet, z dřevěných bedýnek na ovoce a zeleninu nebo ze staré truhly po babičce.

Co dokážete sami, je i vyhotovit stolek ze starých dveří, které vybavíte pojízdnýma kolečkama. A takových nápadů by bylo ještě spousta, jisté je, že době nahrává vintage a industriální styl, kombinace dřeva a kovu a nápad ten, že vše co je k vyhození, je vlastně zcela užitečné a luxusní.

„Rozkládací“ konferenční stolek

Podobně jako nadrozměrný taburet, který slouží primárně k sezení, ale zastupuje také funkci konferenčního stolku, je třeba i v jiných případech šetřit místo, a zároveň jej také někdy nalézt, jako je tomu v případě návštěv. Byť naprosto obyčejný a celkem zcela bez nápadu, je moderním stolkem také kombinace tří jednoduchých kovových stolečků, které lze zasunout jeden pod druhý.