Rubriky
Nezařazené

K čemu slouží rozkládací sedací souprava?

Jaké má výhody? K čemu je užitečná? A jak moc si ji Češi kupují domů? Začneme netradičně od konce – právě tento typ patří k těm nejprodávanějším. A důvody si osvětlíme v tomto článku.

sedaci-souprava-briaV základu je lákavé mít 1 kus nábytku, který splňuje 2 vlastnosti:

  • můžete se na něm pohodlně usadit,
  • po rozložení i příjemně vyspat.

A taková variabilita láká kdekoho. Hlavně je to ideální nábytek do domácností, kde jsou často nečekaně (vlastně i klidně čekané) návštěvy, které u vás zůstanou přes noc. Nemusí potupně spát na zemi ve spacáku (nebo vy jako hostitelé), ale moho se vyspat na pohovce, která je srovnatelná s s klasickou postelí pro každodenní spaní.

Užitečná sedací souprava 2v1

Nemusíte se bát, že by nad ní někdo ohrnoval nos – v noci bude každý rád, že má měkké lehátko na ležení a jestli to před 5 minutama byla sedací souprava, na které jste všichni seděli, tak to bude jedno.

Hlavní bude, že se krásně vyspí. A to si piště, že se pohodlné sedáky dají změnit poměrně rychle na solidně velkou ložnou plochu, na které se přijatelně vyspí dokonce 2 z vaší návštěvy. A rozhodně si stěžovat nebude.

Výběr – tipy a rady

rohova-sedaci-souprava-vivianaJak vybrat tak užitečnou sedačku do vašeho obývacího pokoje? Jaké vlastnosti, velikosti či tvary by měla mít? V základu je dobré mít rozložitelnou variantu, která má mechanismus ukrytý ve spodní části sedačky. Sice se tím výrazně utlumí (nebo omezí) užitečné úložné prostory, ale otevřené a zafixování rozevřené soupravy/setu je mnohem jednodušší u jiných verzí.

Také je důležité, aby plochu pro ležení tvořily samotné sedáky z soupravy a také i boční polštáře, které pro maximální pohodlí bývají přibalené u každého většího gauče. To jsou ty, do kterých se tak rádi zaboříme a zbytek večera jen blaženě odpočíváme a nabíráme nové síly na další jistě náročný den.

Barvy – co se hodí?

Jaké barvy vybrat? V základu se snažte držet příbuzných odstínů, které převažují ve vašem interiéru – k modré modrá, k hnědé hnědá, k fialové fialová. Jen jemnější světé či výraznější tmavé dostíny. Málokdo dokáže zkombinovat hnědý gauč a modrý interiér (koberec, zdi, komodu, skříň, obývací stěnu apod.). Takže zbytečně neexperimentujte a investujte do prověřených barev