Rubriky
Nezařazené

Jak vybrat ty nejlepší židle a stoly do jídelny?

Jak jsme je hledali my? A jak jsme je vlastně našli? To vám řekneme dnes v dalším blogovém článku serveru Obchodnabytkem.cz. Chceme ostatním pomoci, stejně jako kdysi pomohli nám.

jidelni-set-5+1Kromě našeho bytového inspiračního katalogu s tipy, radami, aktuálně dostupnými produkty, který je napojený na mateřský e-shop, chceme pomáhat i naším blogem/magazínem. Ať už na této stránce, tak jiných, které jsou v přípravě.

Jak tedy vybrat vhodné židle a jídelní stoly?

V základu si musíte rozvrhnout, jak velký prostor z kuchyně/jídelny můžete „obětovat“ právě tomuto užitečnému nábytku. Od velikosti místnosti se budete také odpichovat při výběru míst.

Pokud máte hodně členů nejbližší rodiny, kteří u vás dennodenně jsou, tak rozhodně vám nebude stačit základní varianta jídelního setu 4+1, neboli 4 samostatné židle a jeden stůl do kuchyně. Budete muset vybrat větší, případně „chytřejší“.

Můžete si být jisti, že s rozkládacím stolem, který díky chytrému mechanismu můžete rozložit během pár minut na mnohem větší a prostornější model, chybu neuděláte. Ve složeném stavu nezabírá moc místa a hlavně z varianty 4+1, může být najednou prostor pro 6 či 8 jedlíků. A to už je podstatný rozdíl…

Používané materiály pro kuchyňský nábytek:

  • masivní dřevo (olše, dub, buk…),
  • lamino (odolné a lehké)
  • ocel (nejčastěji nerezová či chromovaná).

zidle-do-kuchyneA mělo by to stačit na většinu běžných večeří, obědů či oslav, které doma budete mít. Hlavně všichni členové rodiny či přátelé na návštěvě budou mít pocit, že jim věnujete extra péči. A bude se jim u vás líbit. Ještě aby ne, když se pořádně najedí, nebudou i při plné místnosti hostí do sebe narážet loky při každém soustu a ještě si příjemně posedí.

Židličky, které si zamilujete

Právě sezení budeme věnovat zbytek článku… Jídelní židle jsou hodně specifickým zbožím, které může dělat problémy. V základu musíte vybírat takové stoličky, které mají solidní polstrování (jak na sedáku, tak zadním opěradle), nejlépe čalouněné, které vypadají vždy „trendy“ a takové, které mají široký sedák.

Ten zaručuje, že židlička bude maximálně pohodlná pro sezení i při delších večeřích. Nikdo přeci nechce, aby se hosté na sedátku ošívali a stěžovali si (byť v duchu), že je bolí zadek. Takže tomu lehce předejdete tím, že vyberte vhodné židličky přímo do kuchyně či jídelny.

Snad vám pomůžeme s výběrem

Snad vám dnešní článek pomohl při výběru nových typů nábytku do vaší domácnosti. Kdybychom takový návod si přečetli my před 4 roky, kdy jsme zařizovali náš nový byt, vypláceli bychom ho zlatem, protože byhcom si ušetřili hodně starostí