Rubriky
Nezařazené

Jak najít ideální rozkládací pohovku pro denní spaní?

Jak na ni? Jak najít tu správnou, která bude vhodná pro každodenní spaní a zároveň si na ni budete moci pohodlně sednout, když bude složená. Na to se dnes podíváme a poradíme vám přímo z praxe. Přesně takový problém jako vy, jsme řešili poměrně nedávno.

Jak na výběr pohodlné sedačky?

iris-rozkladaci-gaucDo nového obývacího pokoje našeho známého jsme pomáhali najít novou sedačku, která by se během pár minut mohla rozložit do pohodlného lehátka na solidní přespání. A to i takové, které by dokázalo nahradit spaní v klasické posteli.

Proč vlastně takovou pohovku vlastnit? Pokud máte dostatečný prostor v bytě, tak ji využijete jen v případě, že máte častěji doma návštěvy, které u vás chtějí přespat – a to už plánovaně, nebo neplánovaně…

Ale když máte malý byt, třeba studentskou garsonku, tak si rozhodně rozmyslíte, jestli potřebujete postel a gauč, nebo jen jedno z toho. A pokud možno, abyste se mohli večer natáhnout, což jak všichni víme, u běžné lenošky zrovna příjemná aktivita není. Takže na řadu přišla pohovka pro běžné spaní. Taková, která se dá z lenošky změnit na postel. A to pokud možno během pár minut.

Výběr – v praxi s radami

Jak jsme postupovali? V základu nás zajímaly rozměry – a to jak v zavřené, tak otevřené podobě. Přeci jenom někdo může mít tak malý byt, že by se mu otevřená sedačka nevešla na délku do pokoje. Je to nepravděpodobné, ale někdo může bydlet v takto dispozičně zvlášním bytě.

pohovka-helena-rozkladaciTakže délku máme změřenou a porovnáváme s běžně prodávanými modely na českém internetu. Kromě asi 4 případů jsme nenašli problém – některé typy jsou extra velké a extra dlouhé (například pro xxl nocležníky).

Styl a design…

Dále je důležitý styl, který bude mít gauč… Bude moderní, čistě užitný, s minimem linií a minimalistickým designem? Nebo starosvětský s pořádně výraznými sedáky a polštáři, které mají na sobě nepřehlédnutelné prošívání a vlysy?

V základu vám doporučujem výrazně nekombinovat více stylů a držte se jednoho, který máte pravděpodobně zvolený pro celý interiér dané místnosti (nejčastěji obývacího pokoje, případně improvizované ložnice). Prostě postupujte jednoduše a lehce při výběru nového divanu/sofa k sobě domů..

U barevnosti to bude jednoduché jako u stylu – nic neřešte, neblázněte a vybírejte střídmé odstíny ostatních barev, které jsou už v interiéru. Hnědá k hnědé, modrá k modré, zelená k zelené… Je to jednoduché a efektní.